شرکت های هواپیمایی و آژانس های مسافربری برای آسایش و رفاه همهمسافرها تسهیلاتی را در نظر می گیرند تا بتوانند به وسیله سامانه های این شرکت هاو آژانس ها به راحتی به برنامه های پروازی دلخواه خودشان دسترسی داشته باشند وبلیط موردنظرشان برای هر قسمت از دنیا به طور مثال بلیطارزان استانبول را در کوتاهترین زمان در حوزه بلیط خارجی ارزان بخرند. 

در سامانه های خریدبلیط هواپیما اینترنتی از تیک بان خدماتبه صورت شبانه روزی ارائه می شود. سایت فروش بلیط هواپیما خدمات خود را بهصورت شبانه روزی و در کمترین زمان ممکن خدمت هه مسافران محترم به تمامی مقصدهایموجود به طور مثال کیش و تهیه  بلیطهواپیما کیش ارائه می دهد. شمابرای استفاده از خدمات سایت و رزرو و خرید بلیط هواپیما فقط باید در سایت و سامانهثبت نام کنید. اگر از قبل در این سایت عضو هستید می توانید با وارد کردن نامکاربری و پسورد خود به سایت وارد شوید.

شرکت های هواپیمایی و آژانس های مسافربری برای آسایش و رفاه همهمسافرها تسهیلاتی را در نظر می گیرند تا بتوانند به وسیله سامانه های این شرکت هاو آژانس ها به راحتی به برنامه های پروازی دلخواه خودشان، رزرو هتل دسترسی داشته باشند و بلیط موردنظرشان را در کوتاه ترین زمانبخرند. در سامانه های خرید اینترنتی بلیط هواپیما خدمات به صورت شبانه روزی ارائهمی شود.

سایت فروش بلیط هواپیما خدمات خود را به صورت شبانه روزی و در کمترینزمان ممکن خدمت هه مسافران محترم به تمامی مقصدهای موجود ارائه می دهد. شما برایاستفاده از خدمات سایت و رزرو و خرید بلیط هواپیما فقط باید در سایت و سامانه ثبتنام کنید. اگر از قبل در این سایت عضو هستید می توانید با وارد کردن نام کاربری وپسورد خود به سایت وارد شوید.مراحل خرید بلیط هواپیما

ابتدا منوی خرید بلیط هواپیما را انتخاب کنید. بعد در قسمت های مشخصشده مبدا، مقصد و زمان حرکت خودتان را درج کرده و اگر تمایل به خرید بلیط رفت وبرگشت دارید تیک مربوط به این گزینه را انتخاب کنید. و تاریخ رفت و تاریخ برگشتخودتان را در بخش های مربوطه مشخص کنید.

همینطور تعداد بلیط هایی که قرار است خریداری کنید را نیز معین کنید،تعداد بلیط ها بر اساس سن مسافرانی که با شما همراه هستند مشخص می شود.

به یک نکته مهم توجه داشته باشید که سه ساعت پیش از پرواز همه امکانها خرید بلیط هواپیما به صورت سیستمی بسته می شوند و اگر تمایلی به خرید بلیطچارتر داشته باشید می توانید منتظر ارائه این بلیط ها باشید.

جداول پرواز براساس زمان موردنظر شما در فهرست نمایش داده خواهند شد.بعد از اینکه از زمان و ساعت دقیق پروازتان اطمینان حاصل کردید بر روی دکمه تاییدیا ادامه کلیک کنید.

بعد در جدولی تمامی تعداد مسافرانی که وارد کرده اید به همراه همهاطلاعات پرواز مانند قیمت بلیط هواپیما برای هر رده سنی از مسافران به نمایش در میآید. که اگر این موارد موردتایید شما باشند می توانید بر روی دکمه تایید یا ادامهکلیک کنید و این مرحله را نیز رد کنید.

حالا نوبت به وارد کردن اسامی مسافران و پرداخت هزینه بلیط هواپیمااست که با کلیک بر روی گزینه مربوطه امکان پذیر است.

اطلاعات شخصی هر یک از مسافران را در بخش های تعیین شده به دقت واردکنید و برای آن ها بلیط هواپیما را به صورت رزرو شده ثبت نمایید.

دقت کنید که اسامی مسافران را به صورت کامل با نام و خانوادگی معتبرو به صورت فارسی و انگلیسی در بخش های مربوطه بنویسید.

به این خاطر باید در وارد کردن اسامی مسافران دقت کنید که امکاناصلاح اسامی وجود ندارد و اسامی وارد شده غیرقابل تغییر هستند.

اگر شما از آن دسته مسافران هستید که می خواهید از خدمات حمل و نقلرایگان شرکت های هواپیمایی استفاده کنید باید گزینه مربوط به تمایل به دریافتسرویس های حمل و نقل رایگان را انتخاب کنید.

این خدمات فقط برای پروازهای داخلی با مبدا تهران و به طور یکطرفه بهمسافران ارائه می شود.

بعد از وارد نمودن اطلاعات شخصی هر یک از مسافران، به مدت بیست دقیقهصندلی های انتخابی شما به صورت رزرو در نظر گرفته می شوند و سایر مسافران وخریداران بلیط اینترنتی بلیط هواپیما نمی توانند آن صندلی ها را انتخاب کنند. شمادر این مدت باید خرید خود را قطعی کنید و نسبت به پرداخت هزینه بلیط هواپیما اقدامنمایید. اگر در این زمان تعیین شده نتوانید قیمت بلیط هواپیما را پرداخت کنیدصندلی های رزرو شده از حالت رزرو خارج شده و برای خرید سایر مسافران آزاد خواهندبود.

بعد از اینکه تمامی اسامی مسافران را به صورت کامل و دقیق وارد کردیدگزینه ثبت را فشار دهید تا اطلاعات در سامانه ثبت شوند. همانطور که گفته شد بعد اززدن این دکمه دیگر امکان اصلاح مشخصات را نخواهید داشت. در ادامه برای نهایی کردنرزرو بلیط هواپیما بر روی گزینه پرداخت کلیک کنید تا به صفحه پرداخت قیمت بلیطهواپیما وارد شوید.

با کمک همه کارت های عضو شتاب و با داشتن رمز دوم کارت بانکی خود میتوانید نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام کنید.

بعد از اینکه پرداخت شما تایید شد، رزرو و خرید بلیط هواپیمای شمانمهایی می شود و می توانید بلیط های خریداری شده خودتان را در بخش ناحیه کاربریمشاهده کنید و نسبت به پرینت بلیط اینترنتی خریداری شده خود اقدام کنید. همینطورشماره سریال بلیط خریداری شده برای شما پیامک می گردد.

گفتنی است که اگر بانک عملیات بانکی شما را تایید نکند و بلیطهواپیما در بخش کاربری مشاهده پذیر نباشد، پرواز برای شما رزرو نخواهد شد و شماباید از نو اقدام به خرید و تایید بلیط هواپیما کنید.

در زمان مراجعه به فرودگاه باید پرینت بلیط اینترنتی هواپیما را دردست داشته باشد و یا شماره سریال بلیط ارسالی به گوشی خودتان را به ماموران نشانبدهید. همینطور باید در کنار این ها، کارت ملی معتبر و یا گذرنامه خود را به همراهداشته باشید.

در پروازهای شرکت های هواپیمایی مختلف وزن های بار مجاز مختلفی را بهمسافران اعلام می کنند که میانگین بار مجاز سی کیلو گرم است.

همه مسافران محترم باید دو ساعت پیش از پرواز در محل فرودگاه حضورداشته باشند.

استرداد بلیط هواپیما

اگر شما به هر دلیلی از ادامه مسافرت و سوار شدن به هواپیما منصرفشدید می توانید بلیط خریداری شده خودتان را پس بدهید و با توجه به زمان باقیماندهتا زمان پرواز مقداری از قیمت پرداختی بلیط هواپیما را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که اگر شما پرواز خود را به خاطر تاخیر پروازهایدیگر شرکت های هواپیمایی از دست بدهید هزینه بلیط قابل استرداد نخواهد بود و اینمورد مشمول مقررات استرداد بلیط هواپیما نیست.

کنسل شدن بلیط هواپیما به علت های تغییر پرواز و یا انصراف از سفر بامراعات موردهای زیر امکان پذیر است.

اگر شما بلیط خریداری شده خود را تا ساعت 12 ظهر 3 روز پیش از پروازبرگردانید، پنج درصد قیمت بلیط از کل قیمت کسر می شود و مابقی به شما پرداخت میشود.

اگر شما بلیط خریداری شده خود را تا ساعت 12 ظهر 3 روز پیش از پروازتا ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز برگردانید، ده درصد قیمت بلیط از کل قیمت کسر شدهو مابقی به شما پس داده می شود.

اگر شما بلیط خریداری شده خود را یک روز پس از پرواز از ساعت 12 ظهرتا یک ساعت پیش از پرواز برگردانید، سی درصد قیمت بلیط کسر شده و مابقی به شماپرداخت می شود.

اگر شما تا یک ساعت پیش از پرواز تا انجام پرواز بلیط خود رابرگردانید، پنجاه درصد قیمت بلیط هواپیما کسر شده و مابقی به شما پرداخت می شود.

کنسل کردن بلیط هواپیما

برای کنسل کردن بلیط هواپیما به بخش کاربری خودتان بروید و بر رویگزینه درخواست کنسل کردن بلیط کلیک کنید. شماره سریال بلیط خریداری شده را بزندی وبر روی دکمه ارسال کلیک کنید. اگر بلیط شما به صورت رفت و برگشتی است هر دو مسیربرای انتخاب نشان داده می شود. هر یک را که خواستید می توانید برای کنسل کردن بلیطانتخاب کنید. اگر قصد کنسل کردن هر دو مسیر رفت و برگشت را دارید می توانید هر دورا انتخاب نمایید. درخواست شما ثبت و با توجه به زمان ثبت، هزینه استرداد محاسبه وبه حساب بانکی شما واریز می شود.

 

منبع : خریداینترنتی بلیط هواپیما تیک بان

تگ ها: بلیط ارزان استانبول بلیط خارجی ارزان خرید بلیط هواپیما اینترنتی از تیک بان بلیط هواپیما کیش خرید بلیط هواپیما